Każdego roku w niedzielę poprzedzającą wybór kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, w Polsce obchodzony jest Dzień Papieski. To dzień radości i pamięci o Papieżu Polaku, w łączności z obecnym Ojcem Świętym.

18 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Papieski. Uczniowie z klas 5, 7 i 8 pod opieką pani Jolanty Zawalich i s. Martyny Kułak przygotowali montaż słowno-muzyczny , nawiązujący do tegorocznego hasła Dnia Papieskiego ,,Nie lękajcie się!”. Wsłuchiwaliśmy się w słowa świętego Patrona naszej szkoły: ,,Nie lękajcie się iść w przyszłość przez bramę, którą jest Chrystus!, Nie lękajcie się głosić prawdy!, Nie lękajcie się być świętymi!”. Oczywiście nie mogło też zabraknąć wspólnie zaśpiewanej Barki oraz Hymnu Rodziny Szkół Papieskich.