Odżywianie ważna rzecz!
Drodzy Rodzice!
Chcemy dla naszych dzieci jak najlepiej, dlatego zadbajmy o racjonalne odżywianie dzieciaków podczas pobytu w szkole. Starajmy się dostarczać im niezbędnych witamin i minerałów oraz wody. Pamietajmy, że aby mózg mógł pracować prawidłowo, musi być dobrze odżywiony oraz nawodniony.
Posyłając dziecko do szkoły, zaopatrzmy je w kanapkę, dorzućmy warzywo, owoc oraz butelkę wody. Nie zapominajmy też o śniadaniu, spożytym przed wyjściem do szkoły.
Unikajmy kupionych, gotowych, słodkich bułeczek, mlecznych kanapek i rogalików, są one niestety bardzo przesłodzone i przeładowane chemicznymi wypełniaczami. To samo dotyczy napojów oraz wody smakowej. Przez dużą ilość cukru, dziecku trudno się skupić.
Już za chwilę rozpocznie się szkolny konkurs MOCna klasa, który ma na celu motywowanie uczniów do zdrowego odżywiania 🙂 Zdrowe jedzenie= zdrowy umysł = zdrowe ciało = dobre samopoczucie ➡️ same korzyści 🙂

Skip to content