5 czerwca 2023
w naszej szkole odbył się  Turniej Języków Obcych(VII edycja) zorganizowany przez nauczycieli językowców: Krystynę Bagińską, Beatę Ziółek i Barbarę Waśkiewicz. W turnieju wzięły udział czteroosobowe drużyny z pięciu szkół podstawowych. Pierwsze miejsce zajęli uczniowie Szkoły Podstawowa nr 1 w Piszu. Drugie miejsce zdobyli nasi uczniowie: Jakub Wasilewski, Aleksandra Czyż, Aleksandra Kołakowska i Krzysztof Murach. Trzecie miejsce wywalczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Jeżach. Gratulujemy!!! 

Uczniowie rywalizowali w konkurencjach: 

1)quiz wiedzy o Wielkiej Brytanii i Niemczech;

2)tworzenie wypowiedzi pisemnej w języku angielskim w oparciu o obejrzany materiał filmowy;

3) „Czynności dnia”- materiał z innego filmiku w języku niemieckim pozwolił uczniom na wyodrębnienie wymaganego słownictwa;

4)tłumaczenia zdań z języka polskiego na j. angielski i odwrotnie;

5) piosenki, scenki i recytacje w językach obcych;  

6)kalambury językowe. 

Spędzone trzy godziny były dla uczestników okazją do skonfrontowania własnych umiejętności językowych z umiejętnościami rówieśników z innych szkół.  

Serdecznie dziękujemy naszym sponsorom: I Paged S.A., Radzie Rodziców przy SP 4 w Piszu, Urzędowi Miasta Pisza, Instytutowi Goethego w Warszawie, za sponsorowanie nagród dla uczestników. Piekarni Bigda dziękujemy za słodkie pieczywo na poczęstunek dla uczestników turnieju.

Skip to content