Apel Głównego Inspektora Sanitarnego

"Główny Inspektor Sanitarny apeluje, aby czas wolny od zajęć lekcyjnych nie stanowił pretekstu do zintensyfikowania kontaktów towarzyskich. To czas mądrych wyborów zdrowotnych. Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za zdrowie swoje i swoich najbliższy. Zachowujmy się odpowiedzialnie."

źródło: gis.gov.pl

Uczniu i studencie – zostań w domu i ogranicz kontakty towarzyskie!

12.03.2020  źródło: www.gov.pl

Dwutygodniowa przerwa w zajęciach w szkole i na uczelni to nie wakacje ani ferie. To czas, w którym musimy zrobić wszystko, aby nie dochodziło do kolejnych zarażeń koronawirusem. Dlatego pozostań w domu, nie spotykaj się ze znajomymi, nie przesiaduj w galeriach handlowych, kinach i kawiarniach. Oprócz tego – dbaj o higienę i często myj ręce wodą z mydłem. Pamiętaj, że to również od Ciebie zależy, czy wirus będzie rozprzestrzeniał się dalej!

Od 12 do 25 marca zajęcia w szkołach i na uczelniach zostały zawieszone. Powód jest prosty – nie chcemy, abyście byli narażeni na zakażenie koronawirusem. Nie chcemy również, aby wirus zarażał kolejne osoby.

Dlatego musisz pamiętać, że odwołanie lekcji, ćwiczeń czy wykładów nie oznacza, że możesz w tym czasie spotykać się ze znajomymi i nadrabiać towarzyskie zaległości!

Korona party i wypad do Zakopanego? Odpuść sobie!

Imprezy typu „Korona party” lepiej przełożyć na później – kiedy wirus nie będzie nam już zagrażał. Dlatego też w najbliższym czasie zrezygnuj z wszelkich spotkań towarzyskich i:

• nie chodź na dyskoteki,
  • nie przesiaduj w galeriach handlowych,
  • zrezygnuj z kina, kawiarni i restauracji,
  • nie korzystaj z komunikacji publicznej (lub ogranicz ją do niezbędnego minimum),
  • nie uczestnicz w spotkaniach towarzyskich,
  • zrezygnuj z wycieczek!

Zajęcia zdalne i nauka w domu

Nauczyciele i wykładowcy akademiccy mogą przesyłać swoim uczniom i studentom materiały do pracy w domu. Wszystko po to, aby koronawirus nie wpłynął na realizację programów nauczania.

Szkoły

Przerwa w funkcjonowaniu szkoły nie oznacza dni wolnych od nauki. Przeczytaj ulubioną książkę, uzupełnij swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela.

Więcej informacji: https://epodreczniki.pl/

Uczelnie

Zajęcia na uczelniach mogą być realizowane zdalnie. Oprócz tego naukowcy, doktoranci lub przyszli doktoranci mogą prowadzić działalność naukową. Zawieszenie zajęć nie ogranicza prowadzenia badań.

Studenci i nauczycieli akademiccy będą także mogli skorzystać z platformy e-learningowej Navoica.

Więcej informacji: www.navoica.pl oraz pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..