,,Z dziejów Pisza i regionu”

18 maja 2022 r. odbyła się XIX edycja Powiatowego Konkursu Historycznego Z dziejów Pisza i regionu. Wzięli w niej udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Piszu, Szkoły Podstawowej nr 2 w Piszu, Szkoły Podstawowej w Białej Piskiej i Szkoły Podstawowej nr 4 w Piszu. Uczestnicy konkursu rozwiązywali test sprawdzający wiedzę o Piszu i regionie. Pierwsze miejsce zajęła Łucja Niebrzydowska ze Szkoły Podstawowej w Białej Piskiej, drugie Krzysztof Murach ze Szkoły Podstawowej nr 4 Piszu, a trzecie Wiktor Krakowski ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Piszu. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 4. Poza tym pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy uznania za udział w konkursie. Dzięki uprzejmości Nadleśnictwa w Piszu wszyscy uczniowie otrzymali drobne upominki.

Tekst i zdjęcia Ireneusz Chmielewski

Skip to content