06 czerwca uczniowie klasy 7a przygotowali pokaz ciekawych eksperymentów chemicznych, na który zaprosili uczniów klasy 1c SP.
Młodzi chemicy z wykorzystaniem odpowiedniego szkła, sprzętu laboratoryjnego, odczynników chemicznych samodzielnie wykonali doświadczenia chemiczne z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, prezentując ciekawe efekty młodszym uczniom. Pokaz cieszył się dużym zainteresowaniem, ponieważ prezentowane doświadczenia były bardzo widowiskowe np. erupcja wulkanu, wir w mleku, chemiczny kameleon, kolorowa piana, ciecz nienewtonowska, spalanie magnezu, lampa lawa. Uczniowie zwracali szczególną uwagę na bezpieczeństwo podczas wykonywania tych doświadczeń. Proste, a przede wszystkim bezpieczne doświadczenia młodsi uczniowie również wykonywali sami z wykorzystaniem produktów dostępnych
w każdym domu np. octu i sody. Zaprezentowanie ciekawych doświadczeń wzbudziło duże zainteresowanie chemią wśród uczniów młodszych klas.

Skip to content